متخصص ارتودنسي در تهران ، دكتر فرهاد صدرالديني
ارتودنسی و سلامت دندان

اگر قصد مراجعه به متخصص ارتودنسی را جهت شروع درمان ارتودنسی را داریدسلامت دندان‌ها نقش بسیار زیادی در زیبا شدن لبخند شما و درمان ارتودنسی دارد. در ادامه با چند عامل مهم پوسیدگی و خراب شدن دندان‌ها آشنا می‌شوید
نوشیدنی های ورزشی:
در دهه اخیر، پس از متداول شدن نوشیدن نوشیدنی های ورزشی آمار پوسیدگی دندان ها افزایش یافته است اکثر نوشیدنی های ورزشی به شدت اسیدی هستند و نوشیدن دایمی آنها سبب تخریب مینای دندان می شودپس اگر در حال ارتودنسی هستید نوشابه کمتر بخورید 
آب های معدنی:
آب لوله کشی دارای مقادیر بالای فلوراید است، در حالی که میزان فلوراید اکثر آب های معدنی بطری شده به شدت پایین است و نوشیدن آنها تندرستی دهان و دندان را کاهش می دهند پس در ارتودنسی انجام فلورایدتراپی توصیه می شود.
دیابت:
ابتلا به دیابت مقاومت بدن در مقابل عفونت ها را کاهش می دهد. حتما قبل از ارتودنسی دکتر ارتودنسی خود را از این موضوع مطلع کنید مبتلایان به این بیماری، با مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و نظارت دایمی بر میزان قند خون می توانند از آسیب دیدن دندان ها و لثه های شان جلوگیری کنند. بنابراین شما را در خطر ابتلا به بیماری های لثه هستند. مسواک زدن، نخ دندان، و نظارت بر قند خون شما می تواند کمک کند.

ارتودنسی ، هزینه ارتودنسی ، انواع ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، دکتر ارتودنسی ، مراحل ارتودنسی ، بهترین متخصص 
ارتودنسی ، لیست متخصصین ارتودنسی در تهران

.

(0) نظر
برچسب ها : متخصص ارتودنسی در تهران ، ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی شفاف ، ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی سرامیکی ، دکتر ارتودنسی خوب ، دکتر ارتودنسی در تهران ، دکتر ارتودنسی خوب در تهران ، بهترین دکتر ارتودنسی
چه خوراکیهایی رنگ دندان را عوض میکند؟

برخی مواد خوراکی موجب زردشدن و از بین رفتن سفیدی و جذابیت دندان های شما می شوند پس اگر درمان ارتودنسی داریدمی توانید با پرهیز از خوردن آنان از این امر پیشگیری کنید.
متخصص ارتودنسی( دکتر ارتودنسی ) می داندلبخند زدن با دندانهایی سفید و براق نه تنها ظاهر را زیبا می‌کند بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌گردد.
رژیم و عادت‌های غذایی غلط باعث از بین رفتن رنگ سفید دندان شده و ته‌نشینی از غذاهای بر روی دندان باعث زرد شدن آنها می‌گردد.
باافزایش سن و با جذب غذا مینای دندان شروع به ساییده شدن می‌کند، لذا به این دلیل لکه‌هایی بر روی پلاک دندان چسبیده و به زرد شدن آنها کمک می‌کند.
طبق نظر سنجی‌های انجمن دندانپزشکی آمریکا، بیش از 73 درصد شهروندان و بیماران ارتودنسی این کشور بر این باورند که دندانهای زرد باعث تخریب لبخند آنها شده است.
حال به چند ماده غذایی که باعث تخریب دندانها می‌شود اشاره می گردد:
انواع توت‌ها
اگرتوت‌هاسرشار از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدانها می‌باشد و به سلامتی بدن کمکمی‌کند،اما قند موجود و رنگ طبیعی آن در طولانی مدت باعث زرد شدن رنگ دندان می‌گردد.
لذا بهتر است از آب یا یک لیوان شیر برای محافظت رنگ دندان استفاده شود.
چای
چای یکی از مواردی است که به نسبت قهوه، به شدت در تغییر رنگ دندان نقش دارد.
برخی انواع چای چون چای سبز، سفید و گیاهی که رنگ روشن تری‌ دارند، کمتر به رنگ دندان‌ها آسیب می‌زنند.
سرکه بالزامیک
اگرچه این ماده یکی از چاشنی و طعم دهنده‌های سالاد به شمار می‌رود، اما به شدت به دندان‌ها آسیب می‌رساند. گفتنی است که اسید سرکه PH دهان را کاهش داده و مینای دندان را تخریب می‌کند یک راهکار پیشنهادی این است که 30 دقیقه پس از مصرف مواد اسیدی صبر کرده تا PH دهان به حالت طبیعی باز گردد سپس مسواک کرد.

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
درمان زودهنگام ارتودنسی چه مزیتی دارد؟

ارتودنسی - توصیه انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا این است که از کودکان در 7 سالگی توسط متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) معاینه به عمل آید. البته برای بعضی از کودکان خیلی زوداست اما می‌تواند برای خیلی از ناهنجاری‌ها سن مناسبی باشد مثل کراس بایت دندانی، عادت به مکیدن انگشت و غیره.
مزایای درمان زودهنگام فرزند شما شامل:
• احتمال کشیدن دندان دائمی برای ارتودنسی بین می‌رود.
• نیاز به جراحی فک کم می‌شود .
• احتمال آسیب به مفصل فکی کم می‌شود یا از بین می‌رود.
• فضای دندان‌های دائمی برای رویش حفظ می‌شود و یا بدست می‌آید.
• احتمال آسیب دیدن دندان‌های بیرون‌زده کم،
• عادات بد دهانی (مانند مکیدن انگشت) درمان،
• لبخند و اعتماد به نفس بیشتر،
• تکامل بیان بهتر،
• جهت رشدی فک‌ها بهتر،
• دوره ارتودنسی ثابت راحت‌تر و کوتاهتر،
• ثبات نتایج نهائی درمان بیشتر،
• احتمال نهفته شدن دندان‌های دائمی کم، و
• مسیر رویشی دندان‌های دائمی به جایگاه مطلوب‌تر هدایت می‌شود.
حق طبیعی همه افراد در سنین مختلف است که یک لبخند زیبا و یک دهان سالم داشته باشند.
متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) میداند که تمیز کردن و نگهداری از دندان‌های نامرتب کارمشکلی است، لذا احتمال ایجاد پوسیدگی دندان و بیماری لثه وجود دارد. با پیشرفت بیماری لثه و پوسیدگی دندانی، احتمال از دست دادن دندان زیاد می‌شود. مشکلات دیگر نامرتبی دندان‌ها، شامل سایش‌های شدید لبه دندان، فشارزیاد روی استخوان دور ریشه و جابجائی مفصل فکی می‌باشد که نهایتاً منجربهدردهای مزمن ناحیه سر و صورت و گردن می‌گردد.
اگر ناهنجاری ارتودنسی را درمان نکنیم، این مشکل بیشتر می‌شود. درمان ناهنجاری اولیه ارتودنسی خیلی کم هزینه‌تر از درمان مشکلات پیچیده دندانپزشکی خواهد بود که در آینده بخاطر نامرتبی دندان‌ها رخ می‌دهد.

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
هرانچه که دوست دارید درباره ارتودنسی بدانید

افراد زیادی که دچار نامرتبی دندان هستند گاهی با ظاهر خود مشکل دارند. ارتودنسی به آنها کمک می کند لبخند زیباتری داشته باشند.

ارتودنسیدرواقع درمان ناهنجاری‌هایی است که در رابطه با دندان‌ها و فک‌ها نسبت بهقاعده جمجمه وجود دارد. درمان این ناهنجاری‌ها می‌تواند توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) به صورت مجزا یا همزمان باشد. در درمان ارتودنسی دندان‌ها به مکان و نقطه‌ای حرکت داده می‌شود که از لحاظ زیبایی بهترین حالت ممکن را ایجاد کند.

بزرگسالان می‌توانند ارتودنسی انجام دهند

این که بزرگسالان نمی‌توانند ارتودنسی انجام دهند، باور نادرستی است. ارتودنسیسن خاصی ندارد. نوزادی که با کام شکری به دنیا آمده در همان ابتدا تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرد. به دلیل برخی سندرم‌ها مانند سندرم کروزن نیزارتودنسی زودتر انجام می‌شود که معمولا با جراحی همراه است. این درمان برای افراد بسیار مسن هم می‌تواند جوابگو باشد. البته ارتودنسی برای بچه‌ها در کشورهایی مثل آمریکا در سن شش سالگی توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) انجام می‌گیرد.

اینکهگفته می‌شود ناهنجاری‌های دندانی بیشتر از گذشته شده است، یک باور درستاست، در 300 سال اخیر صورت‌ها در مقایسه با سال‌های قبل کشیده‌تر شده که این تغییر در شکل‌ظاهری صورت می‌تواند در افزایش ناهنجاری‌ها تاثیرگذار باشد، اما حقیقت این است که در سال‌های اخیر توجه به مباحث زیباشناسی هم بیشتر شده و زیبایی ظاهری به‌عنوان مقوله مهمی مورد توجه قرار گرفته است. جایگزینی دندان از دست رفته در گذشته چندان مهم و مورد توجه نبود، اما در سال‌های اخیر از نظر فرهنگی، بستر مناسبی برای توجه به ناهنجاری‌های دندانیو به طور کلی تغییراتی که می‌تواند در شکل ظاهری افراد تاثیرگذار باشد، ایجاد شده و از این رو مراجعه مردم برای متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) بیشتر شده است. به همین علت، تصور می‌شود از نظر آماری افراد بیشتری به ناهنجاری‌های دندانی و ارتوپدیک فک مبتلا هستند، اما حقیقتاین است که توجه به مقوله زیبایی موجب افزایش آماری مراجعه افراد به متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) شده است.

ارتودنسی، درمان همه ناهنجاری‌های دندانی است

برخی انحرافات و ناهنجاری‌ها در فک یا دندان می‌تواند به کمک ارتودنسیدرمان شود. برخی ناهنجاری‌های فک بالا و پایین نیز بهتر است در سن خاصی نسبت به وضع رشدی بیمار درمان شود. به طور مثال برای درمان ناهنجاری‌های فکنسبت به جمجمه بهتر است در سنین رشد ارتودنسیانجام شود و ناهنجاری رفع شود تا در سال‌های بعد نیاز به جراحی به حداقل برسد، اما برخی از ناهنجاری‌ها از کنترل خارج است. برخی از ناهنجاری‌ها ممکن است آنقدر شدید باشد که درمان ارتودنسی به تنهایی نمی‌تواند آن را درمان کند. بنابراین ارتودنسی در هر سنی توسط متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) امکان‌پذیر است به این شرط که وضع استخوانی و دندان‌ها ونسوج اطراف دندان‌های بیمار از سلامت لازم برخوردار باشد و این اجازه را به پزشک بدهد. حتی بیمارانی هستند که درمان‌های ارتودنسی ناحیه‌ای دارند و متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) در همکاری با دیگر متخصصان برخی درمان‌ها را برای فرد انجام می‌دهد.

ارتودنسی فقط باعث زیبا شدن دندان‌ها می‌شود

این باور نادرستی است! ارتودنسیناحیهپایینی صورت را به طور کامل تحت تاثیر قرار می‌دهد و نه تنها لبخند،بلکه فرم لب و ارتفاع بینی تا چانه را اصلاح می‌کند. به عبارت دیگر با ارتودنسی می‌توان چهره بیمار را بهتر کرد.

می‌توانصورت خیلی گرد را کمی کشیده‌تر نشان داد و به عکس لب برجسته را کمی به سمتداخل یا لب‌های نازک را کمی به سمت بیرون متمایل کرد.

در مواردی که ارتودنسیبه تنهایی نتواند به نتیجه دلخواه برسد می‌توان از درمان‌های جراحی نیز برای زیبایی بیشتر فک و دندان استفاده کرد، اما در بسیاری موارد می‌توان قسمت تحتانی صورت بیمار را بدون جراحی تغییر داد.

زمانی که ما وضع مطلوبی برای صورت بیمار در نظر بگیریم دندان‌ها و فک‌ها باید در موقعیتی باشد که نهایت زیبایی را فراهم کند و ارتودنسی می‌تواند این کار را انجام دهد.

روش‌های جدید ارتودنسی تبلیغاتی و بی‌معناست

البته روش‌های جدیدی به این درمان اضافه شده است و تبلیغات درست و البته غیرواقعی هم در این زمینه وجود دارد. یکی از اینها ارتودنسی نامرئی است که از 10 تا 12 سال پیش در دسترس مردم قرار گرفته است.

ارتودنسینامرئیدر واقع به طلق‌های شیشه‌ای گفته می‌شود که با توجه به ناهنجاری‌های دندانی تعداد آنها متفاوت است. این طلق‌ها تا چند سال پیش تنها برای برخی درمان‌های ویژه قابل استفاده بود، اما بسیاری از این مشکلاتمرتفع شده است. البته هنوز هم درمان همه ناهنجاری‌ها با این وسیله مقدور نیست.

این طلق‌های بیرنگ روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و به زحمت می‌توان آنها را دید. بیمار هم هر دو هفته این طلق‌ها را تعویض می‌کند و متخصص ارتودنسی( دکتر ارتودنسی ) طلق جدیدی را که با توجه به وضع دندان‌های بیمار به شرکت سازنده سفارش داده وارد دهان بیمار می‌کند. بنابراین حتی در صورت تغییر رنگ این طلق‌ها هم با توجه به این‌که زود تعویض می‌شوند، به چشم نمی‌آیند. این درمان فوق‌العاده راحت است و در طول درمان، کمتر کسی متوجه می‌شود که چیزی روی دندان‌های بیمار قرار دارد.

این طلق‌ها محدودیت‌هایی دارد و تنها 15 تا 20 درصد افرادی که نیاز به ارتودنسی دارند می‌توانند از اینها استفاده کنند. ضمن این‌که این درمان بسیار گران است. البته نوع دیگری از درمان ارتودنسی هم هست که در طول درمان مشخص نیست که سیم‌ها در سمت داخلی دندان‌های بیمار قرار دارند.

دراینروش سیم‌ها از داخل روی دندان‌ها نصب می‌شود. این درمان هم کاملا موثراست هرچند زمانگیرتر و گران‌تر از درمان‌های معمولی است، اما بسیار مطلوب است و از آنجا که نوع برکت‌ها با برکت‌های معمولی فرق دارد، زبان را اذیت نمی‌کند و به نسوج اطراف دندان هم صدمه نمی‌زند و تنها باید بهداشت دهان و دندان بخوبی رعایت شود.

البتهدر این روش هم باید به گونه خاصی دندان‌ها را مسواک زد و بهداشت را بخوبی رعایت کرد. ضمن این‌که نوع برکت‌ها در این روش گردتر و مسطح تر است تا به زبان آسیب نزند و نتایج مطلوبی هم دارد. به همین دلیل بیشتر از ارتودنسی معمولی مورد توجه بیماران قرار می‌گیرد.

دندان‌ها بعد از ارتودنسی هم تغییرشکل می‌دهند

این موضوع تا حد زیادی به روش ارتودنسیبستگی دارد. اگر روش انتخاب شده برای درمان بیمار از ابتدا بر مبنای ثبات باشد، نتیجه ثابت‌تری به همراه خواهد داشت. البته بیمار نیز باید برای افزایش موفقیت درمان مواردی را مورد توجه قرار دهد. در اینجا سهم پزشک 80 درصد و سهم بیمار 20 درصد است و همکاری آنها با هم احتمال موفقیت در درمان را افزایش می‌دهد. اما امروزه بندرت پس از درمان توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) بازگشت مجدد ناهنجاری را در بیمار مشاهده می‌کنیم.

پلاک ثابت بهتر از متحرک است

درگذشتهدر بسیاری از موارد از پلاک‌های متحرک استفاده می‌شد، اما اکنون اینروش بندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و تقریبا کنار گذاشته شده است.

متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) پلاک‌های متحرک نمی‌تواند دندان‌ها را در یک فضای سه‌بعدی جابه‌جا کند اما در درمان ثابت، امکان جابه‌جایی دندان‌ها در یک فضای سه بعدی وجود دارد. در روش درمانی متحرک موفقیت تا حد زیادی به همکاریبیمار بستگی دارد. البته به این معنی نیست که پلاک‌های متحرک در آینده کنار گذاشته می‌شود، بلکه به مرور استفاده از آنها کمتر خواهد شد. در عین حال برخلاف آنچه تصور می‌شود، روش درمانی ثابت کمتر به دندان‌ها صدمه می‌زند؛ چراکه دندان‌ها در جهت کنترل شده حرکت می‌کنند.

اگراز پلاک متحرک استفاده شود، ریشه دندان در جهت نامناسبی حرکت می‌کند که ممکن است به تحلیل ریشه منتهی شود، اما به طور کلی عوارض جانبی ناشی از درمان تا حد زیا دی به بهداشت فردی بیمار بستگی دارد.

ارتودنسی معایبی هم دارد

ارتودنسی یک درمان است و قرار نیست چیزی را خراب کند. اگر این درمان درست انجام شود و هم متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) و هم بیمار کار خود را درست انجام دهند مشکلات و عوارض بعدی برای فرد ایجاد نخواهد شد.


رعایت بهداشت در ارتودنسی حرف اول را می‌زند. بیمار باید تمام دستورات متخصص ارتودنسی(دکتر ارتودنسی ) را بدرستی اجرا کند و نحوه درست مسواک زدن و نخ کشیدن دندان‌ها را رعایت کند. بی‌شک، گذاشتن برکت‌ها و سیم‌ها در دهان، گیر غذاییرا بیشتر می‌کند و اگر بیمار در رعایت بهداشت کوتاهی کند دندان‌ها پوسیده می‌شوند. 

زمانیکهجهت و فرم نیروهای وارده به دندان درست باشد و دندان به جای درست هدایتشودنه تنها نسوج دندان خراب نمی‌شود، بلکه بیماری‌های نسوج دهان هم رفع می‌شود و دندان‌ها سالم می‌مانند. معمولا کسانی که مشکلات فکی و دندانی دارند مشکلات لثه‌ای هم خواهند داشت. درمان ارتودنسی برای رفع این مشکلات هم بسیار کمک کننده است.

دندانی که کج‌شده به لثه و نسوج اطراف خود صدمه می‌زند، اما زمانی که این دندان با ارتودنسی صاف ‌شود، نیروی وارده به فک و جویدن نیز بهتر می‌شود. به این ترتیب نسوج اطراف دندان سالم‌تر می‌ماند

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها : ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
عادت های بدی که به دندان هایتان آسیب می زند

163 vveufmd

این روش ها و عادات مضر از مهمترین عوامل تخریب کننده دندان در افراد و بیماران ارتودنسی می باشند که باید هر چه زودتر آنها را ترک کنند وگرنه آسیب های جبران ناپذیری به دندان هایشان وارد می کنند.

 • دندان قروچه

ساییدندندان ها به هم یا دندان قروچه در اثر فشار عصبی و مشکل بد خوابیدن ایجاد می شود. کنترل دندان قروچه بسیار سخت است. خودداری از جویدن غذاهای سفت در طول روز، درد دندان و آسیب ناشی از دندان قروچه را کم می کند. متخصص ارتودنسی( دکتر ارتودنسی ) پیشنهاد می کند در شب از محافظ دهان (مخصوص دندان قروچه) استفاده کنید تا در حین خوابیدن از آسیب دندان در اثر دندان قروچه جلوگیری کنید.

 • جویدن یخ

یخ ماده ای بدون قند است و ممکن است بیماران ارتودنسیفکر کنند برای دندان ضرری ندارد. اما جویدن یخ می تواند باعث شکستن و یا از بین رفتن قسمتی از مینای دندان گردد. اگر یخ را سفت بجوید، باعث تحریک بافت نرم داخل دندان و بروز حساسیت و درد دندان می شود.خوردن غذاهای داغ و یا غذاهای سرد ممکن است درد دندان را شدت بخشند. بهتر است به جای جویدن یخ،آدامس بدون قند بجوید.

 • جویدن مداد

آیاموقع تمرکز روی یک مسئله، مداد خود را می جوید؟اثر جویدن مداد همانند جویدن یخ می باشد و باعث شکستن و یا خرد شدن دندان ها می شود.

هنگامی که می خواهید چیزی را بجوید، متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) پیشنهاد می کند آدامس های بدون قند را انتخاب کنید.آدامس های بدون قند باعث ترشح زیاد بزاق می شوند و از بوی بد دهان و پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کنند.

 • مکیدن انگشت

معمولا  بعضی کودکان انگشتان خود را می مکند.این انگشت مکیدن در سن 5 تا 6سالگی ظاهر می شود و باعث تغییرات دائمی و مشکلات ارتودنسیدر ساختار دندان و لثه می گردد. مکیدن انگشت شست می تواند باعث لق شدن و انحراف دندان های کودک از جای خود گردد. این انحراف دندان ها می تواند مشکلات تنفسی و جویدنی را برای کودک بوجود آورد.

 • مکیدن لیمو ترش

افرادی که لیموترش را می مکند، خود را در خطر مشکلات دهانی و دندانی قرار می دهند.لیمو دارای مقدار زیادی اسید می باشد. این اسید، باعث تضعیف شدن مینای دندان و زبری سطح دندان ها می شود.

 • جویدن ناخن

جویدن ناخن نه تنها ظاهر دست را زشت می کند، بلکه به دندان ها نیز آسیب می رساند و باعث مشکلات دهانی و ارتودنسی می گردد. جویدن ناخن باعث بیرون آمدن دندان از محل خود، شکستن دندان و تخریب مینای دندان می گردد.

 • با شیشه شیر خوابیدن

اگرموقع خواب، به کودک خود یک شیشه آب میوه، شیر و یا شیرخشک بدهید و در حین خوردن آن بخوابد، باعث خواهید شد که دندان های جدید پوسیده شوند.پس، پس متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی )پیشنهاد می دهد بهتر است قبل از خوابیدن کودک، شیشه شیر را از او بگیرید و او را به این کار عادت دهید.

 • سوراخ کردن (پیرسینگ) زبان

در برخی کشورها، سوراخ کردن زبان و آویزان کردن زیورآلات فلزی از آن (پیرسینگ) مرسوم است.

اگر به طور ناخودآگاه این قطعه فلزی را گاز بگیرید، دندانتان می شکند.هنگامی که فلز با لثه برخورد می کند، باعث آسیب لثه و لق شدن دندان ها می گردد.همچنین دهان ما پر از باکتری است، بنابراین سوراخ کردن زبان، خطر عفونت و زخم زبان را زیاد می کند     در بیماران ارتودنسی اصلا توصیه نمی شودبهتر است قبل از این کار، با یک دندان‌پزشک مشورت کنید.

 • سخت مسواک زدن

مسواک زدن بخشی از بهداشت دهان و دندان است، اما مخصوصا بیماران ارتودنسی نباید سفت و محکم مسواک بزنند.ایننوع مسواک زدن باعث از بین رفتن مینای دندان، تحریک لثه ها، حساس شدن دندان ها نسبت به سرما و گرما و حتی ایجاد سوراخ هایی در دندان می شود.

 • باز کردن چیزی با دندان

باز کردن درب قوطی و یا بسته پلاستیکی با دندان ممکن است راحت باشد، اما دندان ابزاری برای خرد کردن و یا باز کردن وسایل نیست.به جای دندان می توانید از قیچی و یا درب باز کن استفاده کنید.از دندان ها باید فقط برای خوردن غذا استفاده کرد.

 • ورزش کردن بدون محافظ دهان 
 •  موقعانجام ورزش هایی مثل بوکس، هاکی و ورزش هایی که با صورت شما در تماس هستنند باید از محافظ دهان و دندان استفاده کرد. این محافظ دهان یک قطعه پلاستیکی است و از دندان های بالایی محافظت می کند.بدون این محافظ زمانی که ضربه سنگینی به صورت شما وارد شود، می تواند دندان ها را خرد کند.این محافظ دندان را می توانید از متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) بگیرید

  wwwdrsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
درباره ارتودنسی نامریی بیشتر بدانید

متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) روش نامرئی یا پنهان برای دندان هایی انجام می‌شود که مشکل حاد و بهم ریختگی زیادی ندارند .
به‌دلیل طولانی بودن زمان درمان‌های ارتودنسی یکی از جنبه‌هایی که همواره در درمان‌های ارتودنسیمد نظر بیماران است، استفاده از روش‌هایی است که دیده نشود. همچنین چون امروزه این درمان‌ها در هر سنی امکان‌پذیر است، تقاضای بیماران برای درمان‌های نامرئی افزایش قابل توجهی داشته است. متاسفانه همانند سایر عرصه‌هایی که تقاضای بالا همراه با سودآوری قابل توجه در آنها برای برخی افراد و شرکت‌ها وجود دارد، تبلیغات زیاد و گاه غیرواقع و گمراه کننده درباره ارتودنسینامرئیهم باعث سر در گمی بیماران شده که گاه با صرف هزینه‌های گزاف هم بهنتایج درمانی قابل انتظار نمی‌رسند. یکی از تبلیغات نادرست، ایجاد پوسیدگیدر اثر چسباندن براکت‌ها (نگین‌های مخصوص ارتودنسیثابت)است که در صورت رعایت درست و دقیق بهداشت دندان‌ها، کوچک‌ترین مشکل،پوسیدگی یا تغییر رنگی در دندان‌ها در اثر ارتودنسی معمول ایجاد نمی‌شود.
ارتودنسی لینگوال (از داخل دندان‌ها) و ارتودنسی بدون چسباندن براکت
در روش لینگوال، براکت‌ها (نگین‌هایی‌ که برای درمان ارتودنسی ثابت استفاده می‌شود) توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) از داخل دندان‌ها چسبانده شوند و بدون دیده شدن هیچ اثری، منجر به صاف شدن دندان‌های بیمار می‌شوند.
درروش CAT از پوسته‌های نازک و شفاف شیشه‌ای مانند استفاده می‌شود که بیشتر تحت نام Invisalign شناخته شده و همانند قالبی روی دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی( دکتر ارتودنسی ) نشانده می‌شود (توسط خود بیمار گذاشته و برداشته می‌شود). استفاده از این روش‌ها در ایران به دلیل نبود امکانات لازم و محدودیت‌های خود این روش‌ها، تنها برای بهم ریختگی‌های کم دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن موارد نیز باید بیمار از محدودیت‌ها و واقعیات این روش‌ها آگاه باشد

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
قبل از شروع ارتودنسی آبسه دندانی را بشناسید و درمان کنید

dental abscess

قبل از شروع درمان ارتودنسی باید تمام مشکلات دندانی بیمار برطرف شده باشد لذا متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) معمولا بیمار را جهت معاینه سلامتی دندان ها نزد دندانپزشک ارجاع می نماید

بسیاری از بیمارانی که با آبسه دندانی به دندانپزشک مراجعه می کنند، اظهار می کنند، مزه و بوی بدی را در دهان خود احساس می کنند.
هنگامیکهپوسیدگی دندانی از مینا و عاج  دندان عبور می کند و به نزدیکیهای پالپ (مغز) دندان می رسد دندان معمولا به آب سرد ، شیرینی و… حساس میشود این مرحله رو پالپیت برگشت پذیر میگویند یعنی اگر پوسیدگی ها برداشته شوند و کفبندی و ترمیم صورت بگیرد مشکل دندان تا حدودی حل می شود. در این مرحله پرکردن دندان کافی می باشد و حتما باید قبل از شروع ارتودنسی انجام شود
حالااگر پوسیدگی از این مرحله فراتر برود و به پالپ دندان برسد درد خود به خودی و بسیار وحشتناک دندان شروع می شود … این مرحله را پالپیت برگشت ناپذیر می گویند و بایستی عصب کشی انجام شود… حال بسیاری از بیماران این مرحله را تحمل می کنند و برای عصب کشی دندانشان مراجعه نمی کنند . کار به جایی می رسد که عفونت از پالپ دندان به بافت های عمقی منتشر میشود.
اینجامرحله ای هست که آبسه تشکیل میشود و درمان دندان با وجودی که دردی وجود ندارد سخت تر میشود  چراکه بایستی دندان مورد نظر یا خارج شده و جای خالی آن کورت کشیده شود و یا عصب کشی تا انتهای کانال و در دوجلسه انجام شود که اون هم معلوم نیست جواب بدهد یا نه.
 پس سعی کنید در همان مرحله اول و هنگامی که پوسیدگی عمق کمی دارد برای درمان مراجعه کنید تا وقت و هزینه کمتر صرف کنید و درمان مطمئن تری را دریافت کنید.

اگر حتما قصد انجام ارتودنسی را دارید تمام سعی خود را جهت سالم نگهداشتن دندان هایتان به کار برید هر چند در موارد محدودی متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) می تواند از فضاهای خالی جهت ارتودنسی استفاده کند و دندان ها را ردیف کند و فضاهای خالی را ببندد 

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
بهترین زمان برای ارتودنسی چه زمانی است؟

he1994

برای ارتودنسیاگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیز تر خواهد بود. در بیمارانی که دارای مشکل فکی هستند حتما باید بیمار قبل از بلوغ  توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) معاینه شود . در مورد پسرها 9 سالگی و در مورد دختر ها 8 سالگی معمولا مناسب ترین زمان برای انجام ارتودنسی جهت تغییر رشد است. ژنتیک یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در رویش دندان‌ها در حفره دهانی است.
زمینه‌های ارثی از دو جنبه در پس و پیش شدن دندان‌ها و نیاز به ارتودنسیموثراست، اول اینکه جایگاه دندان‌ها را تعیین می‌کند، دوم اینکه دندان‌هاخصوصادندان‌های شیری به دلیل عواملی مثل عدم بهداشت از بین می‌روند و از آنجا که دندان‌های شیری راهنمای رویش دندان‌های دائمی هستند از این رو دندان‌ها در مسیر درست رشد نمی‌کنند. عادات دهانی کودکان را به عنوان سومینعامل در پس و پیش شدن دندان‌ها می‌توان اشاره کرد چرا که برخی عادت‌هامانند انگشت مکیدن نیز باعث جابجایی دندان‌ها و نیاز به ارتودنسی می‌شود.
زیبایییکی از مسائل مهم است اما مشکلات دیگر از جمله ضربه‌پذیر شدن دندان‌هایی که جلو‌تر هستند خصوصا در کودکان و احتمال شکستگی آن‌ها نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید بهترین سن برای معاینه اولیه توسط متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) ۶ سالگی است که می‌توان از یک سری مشکلات پیشگیری کرد.

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
اولین ارتودنسی دنیا چگونه انجام می شده است؟

155447 848

در زمان های بسیار دور ارتودنسیباسیم هایی از جنس طلا انجام می شده است،تصویری که مشاهده می کنید مربوط به دندان های یک مومیایی است که در اثر عفونت زیاد جانش را از دست داده استو دندانهایش را با طلا ترمیم کرده  و به هم وصل نموده است و مومیایی او درمصر کشف شده است.

در گذشته برای ترمیم و ارتودنسی دندان‌ها از طلا استفاده می‌کردند و با سوراخ کردن دندان‌ها سیم‌هایی از جنس طلا را در بین دندان‌ها جای می دادند.


پژوهش‌هانشانمی‌دهد این روش درمانی اگرچه برای مدت زمان کوتاهی باعث بهبودی دندانها و مشکلات دهان می‌شد اما پس از مدتی بر اثر عفونت فرد جان خود را از دست می‌داد

اینروش درمانی اکنون نیز در سرزمین هایی دور افتاده که امکانات و تجهیزات درمانی بسیار کم است با شیوه‌ای بهتر استفاده می‌شود اما سوراخ کردن دندان‌ها جهت ارتودنسی در این روش باعث ایجاد عفونت و ار بین رفتن دندان‌ها می‌شود

ولی در نهایت در سالهای 1890 توسط  اولین متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) دکتر ادوارد انگل  ارتودنسی به عنوان یک رشته تخصصی مطرح شد

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
درباره فواید و مضرات دندان عقل چه می دانید ؟

MolarSurgery 3

mollar2

در بیماران ارتودنسی با توجه به مشکلات احتمالی ایجاد شده توسط دندان عقل کشیدن آن را متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) صد در صد توصیه می شود کشیدن دندان عقل می تواند قبل و بعد از درمان ارتودنسی انجام شود ولی حتما از متخصص ارتودنسی ( دکتر ارتودنسی ) خود زمان دقیق را بپرسید در بیماران درمان جراحی به همراه ارتودنسی کشیدن دندان عقل معمولا قبل از شروع ارتودنسی توصیه می شود

اگررشد دندان عقل به صورت طبیعی و در فضای کافی باشد، نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه در هضم و جویدن غذا هم کمک بسیاری می‌کند.دندان‌هایدایمی تقریبا تا سن 12 سالگی و دندان عقل از سن 18 سالگی و بنا بر رشد فردی رویش پیدا می‌کند. رشد دندان عقل به وضعیت فک هر شخص بستگی دارد و در صورت رشد طبیعی نیازی به کشیدن نیست.

رشد این دندان و نبودن فضای دهانی کافی هم، باعث بر هم زدن احتمالی نظم دندان‌های دیگر و نیاز به ارتودنسی میشود، امکان دارد به دندان شماره هفت آسیب وارد کند و باعث پوسیدگی آن شود و کشیدن آن توسط دندان پزشک و با توجه به زاویه گرافی که روی دندان‌های فرد انجام می‌شود، صورت می‌گیرد.

طولعمراین دندان همانند دیگر دندان‌ها است فقط چون دیرتر درمی‌آید، به تناسبآن مدت زمان بیشتری هم طول می‌کشد تا پوسیده شود و اگر به طور مرتب بهداشتدهانی رعایت شود، احتمال پوسیدگی آن بسیار کم است.به دلیل فضای کم فکی در خانم‌ها، جراحی دندان عقل در آن‌ها بیشتر صورت می‌گیرد مخصوصا اگر درمان ارتودنسیانجام داده باشند ، اگر رشد آن به صورت طبیعی و در فضای کافی باشد، نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه در هضم و جویدن غذا هم کمک بسیاری می‌کند

www.drsadreddini.ir

(0) نظر
برچسب ها :ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی ، ارتدنسی ، متخصص ارتودنسی در تهران ، متخصص ارتودنسی در غرب تهران ، متخصص ارتودنسی در شرق تهران ، دکتر فرهاد صدرالدینی ، دکتر صدرالدینی ، ارتودنسی غرب تهران ، ارتودنسی شرق تهران ، دندانپزشک ، دندانپزشکی
X